من شيطونو ديدم !!!

مطالب جالب ادبي فارسي و انگليسي
ارسال پست
نمایه کاربر
Genius
تازه اولاشه
تازه اولاشه
محل اقامت: xbyter@yahoo.com
تماس:

پست توسط Genius » شنبه 8 مهر 1385, 5:06 am

--> ديروز شيطان را ديدم. در حوالي ميدان بساطش را پهن كرده بود؛ فريب مي‌فروخت. مردم دورش جمع شده‌ بودند،‌ هياهو مي‌كردند و هول مي‌زدند و بيشتر مي‌خواستند.
توي بساطش همه چيز بود: غرور، حرص،‌دروغ و خيانت،‌ جاه‌طلبي و ... هر كس چيزي مي‌خريد و در ازايش چيزي مي‌داد. بعضي‌ها تكه‌اي از قلبشان را مي‌دادند و بعضي‌ پاره‌اي از روحشان را. بعضي‌ها ايمانشان را مي‌دادند و بعضي آزادگيشان را.
شيطان مي‌خنديد و دهانش بوي گند جهنم مي‌داد. حالم را به هم مي‌زد. دلم مي‌خواست همه نفرتم را توي صورتش تف كنم.
انگار ذهنم را خواند. موذيانه خنديد و گفت: من كاري با كسي ندارم،‌فقط گوشه‌اي بساطم را پهن كرده‌ام و آرام نجوا مي‌كنم. نه قيل و قال مي‌كنم و نه كسي را مجبور مي‌كنم چيزي از من بخرد. مي‌بيني! آدم‌ها خودشان دور من جمع شده‌اند.
جوابش را ندادم. آن وقت سرش را نزديك‌تر آورد و گفت‌: البته تو با اينها فرق مي‌كني.تو زيركي و مومن. زيركي و ايمان، آدم را نجات مي‌دهد. اينها ساده‌اند و گرسنه. به جاي هر چيزي فريب مي‌خورند.
از شيطان بدم مي‌آمد. حرف‌هايش اما شيرين بود. گذاشتم كه حرف بزند و او هي گفت و گفت و گفت.
ساعت‌ها كنار بساطش نشستم تا اين كه چشمم به جعبه‌اي عبادت افتاد كه لا به لاي چيز‌هاي ديگر بود. دور از چشم شيطان آن را برداشتم و توي جيبم گذاشتم.
با خودم گفتم: بگذار يك بار هم شده كسي، چيزي از شيطان بدزدد. بگذار يك بار هم او فريب بخورد.
به خانه آمدم و در كوچك جعبه عبادت را باز كردم. توي آن اما جز غرور چيزي نبود. جعبه عبادت از دستم افتاد و غرور توي اتاق ريخت. فريب خورده بودم، فريب. دستم را روي قلبم گذاشتم،‌نبود! فهميدم كه آن را كنار بساط شيطان جا گذاشته‌ام.
تمام راه را دويدم. تمام راه لعنتش كردم. تمام راه خدا خدا كردم. مي‌خواستم يقه نامردش را بگيرم. عبادت دروغي‌اش را توي سرش بكوبم و قلبم را پس بگيرم. به ميدان رسيدم، شيطان اما نبود.
آن وقت نشستم و هاي هاي گريه كردم. اشك‌هايم كه تمام شد،‌بلند شدم. بلند شدم تا بي‌دلي‌ام را با خود ببرم كه صدايي شنيدم، صداي قلبم را.
و همان‌جا بي‌اختيار به سجده افتادم و زمين را بوسيدم. به شكرانه قلبي كه پيدا شده بود .
همين !!!!!!
عزت زياد .... يا حق.
اگر آدمي زندگي را دوست داشت در آغاز تولد نمي گريست

نمایه کاربر
hamideht
گروه وب سايت
گروه وب سايت

پست توسط hamideht » یک شنبه 9 مهر 1385, 9:45 am

اینا دست نوشته هاته؟
باحال بود
بیا ، و ظلمت ادراک را چراغان کن
که یک اشاره بس است

نمایه کاربر
TNZ
پادشاه
پادشاه
تماس:

پست توسط TNZ » شنبه 15 مهر 1385, 9:33 pm

من این متن رو قبلا یه جا دیگه خوندم

آقای جنیوس شما چرا برا هر پستی تاپیک میزنی؟
°°°°°°°°°|/
°°°°°°°°°|_/
°°°°°°°°°|__/°
°°°°°°°°°|___/°
°°° ____|___________
~~~\_SOMAYEH___//~~~
´¨¯¨`*•~-.¸,.-~*´¨¯¨`*•~-.¸,.

نمایه کاربر
saeedeh
آخرشه !
آخرشه !
تماس:

پست توسط saeedeh » دو شنبه 17 مهر 1385, 1:42 pm

خوب من تا حالا شیطونو ندیدم ولی بعضی از آدما خود شیطونن

راستی جنیوس زیاد جلو آئنه نرو خطرناکه . کاره دیگه یهو دوباره شیطونرو میبینی بعد بیا و دوروستش کن :roll: :wink:
زندگي هديه خداست به تو. طرز زندگي کردن تو، هديه ي توست به خدا

نمایه کاربر
hadi
كارش درسته
كارش درسته
تماس:

پست توسط hadi » دو شنبه 17 مهر 1385, 7:09 pm

خيلي زيبا بود
ولي بهتره مطالب جالب رو در همون تاپيكه خودش بنويسي
تعداد تاپيكا داره زياد ميشه :wink:

معرفت از درخت آموز که سایه از سر هیزم شکن هم بر نمی دارد

ارسال پست