مطالب جالب

مطالب جالب ادبي فارسي و انگليسي
نمایه کاربر
hadi
كارش درسته
كارش درسته
تماس:

پست توسط hadi » پنج شنبه 17 آبان 1386, 6:57 pm

اگر نمیتوانی بالا روی سیب باش تا افتادنت اندیشه ای را بالا برد.

دکتر علی شریعتی

معرفت از درخت آموز که سایه از سر هیزم شکن هم بر نمی دارد

نمایه کاربر
VeRnuS
Invincible
Invincible

پست توسط VeRnuS » جمعه 18 آبان 1386, 9:02 pm

نيايش هاي شهيد چمران

آرزو داشتم كه تجلي صفات خدايي را در همه جا و همه كس ببينم جمال و جلال و كمال و علم و خلاقيت و عشق و محبت و اخلاص و انسانيت را در مدار زندگي بيابم

آرزو داشتم چه آرزوهاي دور و دراز چه آرزوهاي طلايي كه احساس مي كنم همه اش خاك شده

اكنون نااميد و دلشكسته دست از آرزو برداشته ام و تسليم قضا و قدر شده ام

خوش دارم از همه چيز و همه كس دل ببرم و جز خدا انيسي و همراهي نداشته باشم

خوش دارم كه زمين زيراندازم و آسمان بلند رو اندازم باشد و از زندگي و تعلقات آن آزاد گردم

خوش دارم كه مرا بسوزانند و خاكسترم را به باد بسپارند تا حتي قبري در اين زمين اشغال نكنم

خوش دارم هيچ كس مرا نشناسد هيچ كس از غمها و دردهايم آگاهي نداشته باشد هيچ كس از راز و نيازهاي شبانه ام نفهمد هيچ كس اشكهاي سوزانم را در نيمه هاي شب نبيند هيچ كس به من محبت نكند هيچ كس به من توجه ننمايد

جز خدا كسي را نداشته باشم جز خدا با كسي راز و نياز نكنم جز خدا انيسي نداشته باشم جز خدا به كسي پناه نبرم

مي خواستم از زير بار مسئوليت بگريزم مسئوليت تحمل درد و غم تنهايي مي خواستم كه درد را با معجزه عشق به لذت تبديل كنم مي خواستم انيسي خدايي بييابم و تنهايي خود را در وجود او به عبادت بپردازم مي خواستم قلب شكسته ام را به او بگشايم و او با پنجه هاي لطيف رحمتش بر شكستگي هاي قلبم مرحم بگذارد مي خواستم اشك را كه عصاره وجود من است تقديمش كنم و او با سر زلفش ديدگان اشك آلودم را پاك كند

اي خداي بزرگ آنچنان عشق خود را در دل ما جايگزين كن كه جايي براي ديگري نماند آنچنان روح ما را تسخير نما كه هواي ديگري نكند آنچنان همه هستي ما را از وجود خود پر كن كه از همه كس و از همه چيز بي نياز باشيم.

آنقدر به ما معرفت ده كه جز تو كسي را نپرستيم آنقدر به ما عزت ده تا در برابر هيچ طاغوتي به زمين نيفتيم آنقدر به ما شجاغت ده كه در مقابل هيچ ظالمي تسليم نشويم

خدايا!مرا ببرـ

خسته شده ام-

قلب شكسته ام قابل التيام نيست

اقيانوسي از شكست آتشفشاني از درد آسماني از تنهايي مرا احاطه كرده است روح حساسم را كسي درك نمي كند و من نمي خواهم هرگز نمي خواهم كسي مرا درك كند ابدا انتظار ندارم كه با كسي راز دل بگشايم

سوخته ام مرده ام دل شكسته ام پژمرده ام

بگذار از دنيا بگذرم بگذار دنيا را سه طلاقه كنم بگذار از همه خوبيها و لذت ها و پيروزيها و اميدها و آرزوها بگذرم

خدايا به سوي تو مي آيم من متعلق به توام من زاده توام من امر توام من عشق توام من درد توام

تو مرا كفايت مي كني بگذار از همه چيز ببرم حتي از زيبايي حتي از غروب آ فتاب حتي از نغمه پرندگان حتي از موج دريا حتي از نغمه اسرارآميز ستاره سحر

مرا بس است همين تجربه هاي تلخ همين لذات كثيف همين آرزوهاي خاكي همين خواستنيهاي زود گذرهمين خوشيهاي پر درد

خدايا تو زيبايي را خلق كردي و در غروب آفتاب مخرجي براي تسهيل دردها و غم ها و انتقال آنها به زيبايي و عرفان و در طلوع صبح حيات و نشاط و عظمت و مبارزه و زيبايي در غروب

خدايا تو را شكر مي كنم كه در زيبايي غروب جاذبه اي خدايي گذاشتي كه روح انسان را از زمين خاكي جدا كند و دردها و غم ها را به زيبايي و عرفان مبدل نمايد و تحمل شكنجه ها و مصيبتهاي روزانه را آسان كن

د خدايا!خود را به تو مي سپريم تا در ميان طوفانها از ميان گردابهاي خطر ما را راهنمايي كني با نور ايمان ما را روشن نمايي با آتش عشق خود خواهيها و ناپاكيهاي وجود ما را بسوزاني

خدايا!ما را ببخش از گناهاني كه ما را احاطه كرده و خود از آن آگاهي نداريم گناهاني كه مي كنيم و با هزار قدرت عقل توجيه مي كنيم و خود از بدي آن آگاهي نداريم

خدايا !تو آنقدر به من رحمت كرده آنچنان مرا مورد عنايت خود قرار داده اي كه من از وجود خود شرم مي كنم خجالت مي كشم كه در مقابلت بايستم و خود را كوچكتر از آن مي بينم كه در جواب اينهمه بزرگواري و پروردگاري تو را شكر كنم و تشكر را نيز نقصي و اهانتي به ساحت مقدست مي دانم

خدايا تنهايم گفتني هاي زياد بر دلم موج ميزند ولي قلب محرمي ندارم كه برايش بازگو كنم غمها و دردها بر دلم انباشته ميشود ولي كسي نست كه آنها را شماره كند مدام در آتش سوزان ميسوزم هر كس كه به من نزديك شود وجودش به آتش كشيده مي شود قلب شكسته و ديوانه مرا كسي تحمل نمي كند روح سركش و بلندپرواز مرا كسي همراهي نمي نمايد

اينست زندگي من اينست سرنوشت اينست آنچه خداي بزرگ بر من مقدر كرده است من نيز عاشقانه ومتواضعانه تسليم اراده اويم و جز اين چيزي نمي خواهم

اي اشك مقدس! سلام خالصانه مرا بپذير.

تو اي اشك! عصاره ئ وجودي.تو آتشفشان قلب سوزاني كه مي جوشي و مي سوزي و در ديدگاه انسان به عالم وجود قدم ميگذاري اي اشك ! اي انيس شبهاي تار من اي آنكه در اوج صعود به سوي معراج مرا همراهي كردي اي آنكه در سخت ترين دردها و كشنده ترين غم ها قلب مجروحم را تسكين بخشيده اي اي آنكه وجودم را تطهير كردي و مثل طفلي معصوم از گناهان پاكم نمودي اي آنكه مرا ذوب كردي و كيميا صفت وجود خاكيم را به خدا رساندي اي آنكه مرا نيست كردي از خود خواهي و خودبيني نجاتم دادي مرا به مرحله فنا رساندي كه جز خدا نبينم و جز خدا نگويم و جز خدا نخواهم

آنجا كه آتش عشق و محبت در دلم موج مي زند و قطرات اشك كه شيرازه حيات من است بر صورتم مي غلطد مي خواهم او لطف آنرا درك كند و از زيبايي آن اشك لذت ببرد خدايا! آتقدر به ما قدرت تحمل ده كه اگراز زمين و آسمان رگبار دشمني و باران تهمت ببارد در ايمان خالصانه ما به تو خللي وارد نشود و در اميد بي پايان ما به رحمت تو لكه سياهي ننشيند
گره افتاده در کارم به خود کرده گرفتارم.....

نمایه کاربر
VeRnuS
Invincible
Invincible

پست توسط VeRnuS » جمعه 18 آبان 1386, 9:59 pm

دنیا این قدر بزرگه که هر کسی واسه خودش یه جایی داره
پس سعی کنید به جای اینکه جای کسی رو بگیرید
جای خودتون رو پیدا کنید "

چارلی چاپلین

نمایه کاربر
abri
آخرشه !
آخرشه !

پست توسط abri » یک شنبه 20 آبان 1386, 12:43 am

بسيارى از ما زندگى خود را به دويدن در پشت سر زمان مي‌گذرانيم امّا تنها هنگامى به آن مي‌رسيم که بر اثر سکته قلبى يا در يک تصادف رانندگى به خاطر عجله براى سر وقت رسيدن به سر قرارى، بميريم.

بسيارى از ما آنقدر نگران و مضطرب زندگى خود در آينده هستيم که زندگى خود در حال حاضر، يعنى تنها زمانى که واقعاً وجود دارد را فراموش مي‌کنيم.

همه ما در سراسر جهان، زمان برابرى در اختيار داريم. هيچکس بيشتر يا کمتر ندارد. تفاوت در اين است که هر يک از ما با زمانى که در اختيار داريم چکار مي‌کنيم. ما نياز داريم که هر لحظه را زندگى کنيم. به گفته جان ‌لنون، خواننده معروف: زندگى آن چيزى است که براى تو اتفاق مي‌افتد، در حالى که تو سرگرم برنامه‌ريزي‌هاى ديگرى هستى.
ای خدا، ای فلک، ای طبیعت، شام تاریک ما را سحر کن...

نمایه کاربر
VeRnuS
Invincible
Invincible

پست توسط VeRnuS » یک شنبه 20 آبان 1386, 8:32 pm

ماجرا بصورت خلاصه بدین شرح است که آقا فرشاد بیست ساله ما از طریق اینترنت با ملیحه خانم بیست ساله آشنا شده است و پس از مدتی چت و گفتمان از ملیحه خواسته که به منزل یکی از دوستاش که در آن هیچ کس نبوده بیاد و البته ملیحه خانم هم ایشان را همراهی کردند. نیم ساعت از حضور این دو جوان در منزل خالی دوست بزرگوار آقا فرشاد نگذشته بود که درب منزل را زدند و مردی که خود را برادر شوهر ملیحه خانم معرفی کردند به زور وارد خانه شدند و گفتند که اگر نمی خواهید به پلیس اطلاع دهم دو میلیون تومان ناقابل پول زور بدهید و از آنجا که که آقا فرشاد از این پولها نداشته به التماس (همان غلط کردن) افتاده که ناگهان آن مرد به وی تعرض کرده است (می دانید که چه میگویم) خلاصه آنکه این آقا فرشاد نه تنها در نیت خیر خود ناکام مانده بلکه پس از تعرض موبایل خود را نیز از دست داده است . البته پس از مدتی بالاخره آقا فرشاد دل به دریا زده و شکایت کرده است و افراد خاطی بازداشت شده اند. در آخر خبر هم نیروی انتظامی ضمن تشبیه اینترنت به قایق دریانوردییی که ما را به سواحل زیبای جهان آشنا میکند تاکید کردند که مراقب کوسه های این سواحل باشید.

احتمالا تنها دلیلی که این خبر مورد توجه من قرار گرفت حضور اینترنت و عاقبت آشنایی اینترنتی بوده است، بنابراین براساس همین خبر چند نکته خدمت دوستان عرض میکنم.(حال خواه پند گیر خواه ملال)

1. پسر خوب پسری است که در اینترنت با دختر ها چت نکند.
2. اگر با دخترها چت کرد با آنها قرار ملاقات نگذارد.
3. اگر با دخترها قرار گذاشت آنها را به منزل خالی دوستان نبرد.
4. اگر آنها را به منزل خالی برد حداقل دیگر در را برای فرد دیگری باز نکند
5. اگر همه غلطهای بالا را انجام داد شاید بهتر باشد یکی دو میلیون تومانی همراه خود داشته باشد
6. اگر همه موارد بالا را رعایت نکرد .... صلوات بفرستید...

Lo0o0o0o0o0o0o0o0o0o0o0o0oL

نمایه کاربر
abri
آخرشه !
آخرشه !

پست توسط abri » یک شنبه 20 آبان 1386, 9:26 pm

:D

جالب بودند!!

خداوند تجربه فوق العاده ای از نور ، زیبایی و شکوه است . خدا واژه نیست ، وسعت است . اقیانوسی بیکرانه که تو چون قطره ای در آن ناپدید میشوی

نمایه کاربر
VeRnuS
Invincible
Invincible

پست توسط VeRnuS » چهار شنبه 23 آبان 1386, 3:05 am

آيا مي خواهيد در محيط دسكتاپ كامپيوترتان يك گلدان داشته باشيد ؟

اشتباه نكنيد منظور ما از داشتن يگ گلدان فقط ، داشتن تصويري از آن به عنوان Wallpaper نيست .

بلكه اين گلدان ، گلداني است كه بايد واقعا آن را پرورش دهيد و از آن نگهداري كنيد و به موقع به آن آب و كود دهيد تا زرد و پژمرده نشود !

نرم افزار DesktopPlant 2.2.6 زندگي را به كامپيوترتان مي آورد و با استفاده از آن مي توانيد گلدانهاي زيبا از گلهاي مختلفي همچون ، كاكتوس ، ازاليه ، شيپوري ، گل آفتابگردان و … را در رايانه خود داشته باشيد .

نگهداري از اين گلها مانند گلهاي واقعي است و با كمي بي دقتي در نگهداري از آنها ، زرد و پژمرده خواهند شد

اين نرم افزار يك گلدان كاملا سه بعدي بر روي دسكتاپ شما ايجاد خواهد كرد و زندگي را به محيط دسكتاپ شما اضافه ميكند

DesktopPlant 2.2.6 با تمامي نسخه هاي ويندوز سازگاري كامل دارد حتي با ويندوز 2003 و ويندوز ويستا !

http://www.desksoft.com/Download/DPSetup.zip

MAN KHODAM DARAM

ITS COOOOL

نمایه کاربر
VeRnuS
Invincible
Invincible

پست توسط VeRnuS » چهار شنبه 23 آبان 1386, 3:36 am

1) متوسط عمر زنان ژاپني 84 سال است؛ در حاليکه متوسط عمر زنان بوتسوانايي (کشوري در جنوب آفريقا) بيشتر از 39 سال نيست.

2) در روسيه سالانه بيش از 12 هزار زن در نتيجه خشونت هاي خانوادگي جان خود را از دست مي دهند.

3) نيمي از شهروندان 15 ساله انگليسي تجربه مصرف مواد مخدر را کسب کرده و يک چهارم جمعيت 15 ساله اين کشور نيز سيگار مصرف مي کند.

4) يک سوم کساني که دچار چاقي مفرط هستند در کشورهاي در حال توسعه زندگي مي کنند.

5) در بين کشورهاي توسعه يافته بيشترين آمار در مقوله بارداري زودهنگام به آمريکا و انگلستان اختصاص دارد.

6) آمار زنان گمشده چيني به 44 ميليون نفر مي رسد.

7) تعداد زنان آرايشگر برزيلي از تعداد سربازان اين کشور بيشتر است.

8)81درصد اعدام هاي صورت گرفته در سال 2002 در سه کشور آمريکا، چين و ايران به وقوع پيوسته. در نسخه چاپي به دليل وجود نام ايران، اسامي کشورها را چاپ نکرديم و به جاي آن نوشته شد: در سه کشور جهان.

9) اطلاعاتي که سوپرمارکت هاي انگليسي درباره مشتري هاي خود جمع آوري مي کنند، بيشتر از اطلاعاتي است که حکومت اين کشور درباره شهروندانش دارد.

10) در اتحاديه اروپا روزانه هر راس گاو به ميزان 5/2 دلار مورد حمايت مالي قرار مي گيرد، اما 75 درصد جمعيت قاره آفريقا با پولي بسيار کمتر از اين رقم به زندگي روزانه خود ادامه مي دهند.

11) در بيش از 70 کشور جهان روابط همجنسگرايان ممنوع اعلام شده و در نه کشور ديگر نيز براي اين کار مجازات مرگ را در نظر گرفته اند. اين بند در مجله چاپ نشد و به جاي آن [...] گذاشتيم.

12) يک پنجم جمعيت دنيا با درآمد روزانه کمتر از يک دلار به حيات خود ادامه مي دهند.

13) 13 ميليون و دويست هزار آمريکايي در طول يک سال مورد جراحي زيبايي قرار گرفته اند.

14) در اثر انفجار مين هاي زميني، هر ساعت يک انسان جان خود را از دست مي دهد و يک نفر ديگر نيز دچار معلوليت مي شود.

15) در هندوستان 44 ميليون کودک به عنوان کارگر مورد استفاده قرار مي گيرند.

16) در کشوهاي صنعتي روزانه 6تا7 کيلوگرم مواد افزودني وارد بدن انسان ها مي شود.

17) پردرآمدترين ورزشکار جهان، «تايگر وودز» گلف باز، در طول سال 78ميليون دلار و به عبارت ديگر در هر ثانيه 148 دلار درآمد کسب مي کند.

18) در آمريکا هفت ميليون زن و يک ميليون مرد نظم غذايي خود را از دست داده اند.

19) در واشينگتن براي فعال نگه داشتن نمايندگان، 67 هزار نفر و به ازاي هر نماينده کنگره 125 نفر مشغول فعاليت هستند.

20) تصادف وسايل نقليه موتوري در هر دقيقه باعث مرگ دو نفر مي شود.

21) از سال 1977 به اين سو در کلينيک هاي کورتاژ آمريکا 80 هزار مورد اعمال خشونت و تجاوز به زنان گزارش شده است.

22) تعداد کساني که طاق هاي طلايي «مک دونالد» را مي شناسند، بيشتر از افرادي است که با تاج خار مسيحيت آشنايي دارند.

23) در کنيا يک سوم درآمد هر خانواده صرف رشوه دادن مي شود.

24) رقم معاملات غيرقانوني مواد مخدر در جهان به 400 ميليارد دلار مي رسد.

25) يک سوم آمريکايي ها سفر موجودات فضايي به زمين را باور مي کنند.

26) در بيش از 150 کشور جهان اعمال شکنجه صورت مي گيرد.

27) هر روز يک هفتم جمعيت جهان يعني 800 ميليون نفر گرسنه مي مانند.

28) احتمال زنداني شدن مردان سياه پوست آمريکايي 33 درصد مي باشد.

29) يک سوم جهان در شرايط جنگي به سر مي برد.

30) احتمال دارد ذخاير نفتي جهان در سال 2040 به پايان برسد.

31) 82 درصد سيگاري هاي جهان در کشورهاي در حال توسعه زندگي مي کنند.

32) 70درصد مردم جهان غير از زبان رايج در کشورشان هيچ زبان ديگري را نشنيده اند.

33) يک چهارم درگيري هاي مسلحانه براي دست يابي به منابع طبيعي صورت مي گيرد.

34) در قاره آفريقا 30 ميليون نفر به ايدز مبتلا شده اند.

35) هر سال ده زبان به جمع زبان هاي مرده دنيا مي پيوندد.

36) تعداد افرادي که در اثر خودکشي جان خود را از دست مي دهند، بيشتر از تعداد کساني است که ضمن درگيري ها کشته مي شوند.

37) در آمريکا هر هفته به طور متوسط 88 دانش آموز به شکل مسلح وارد کلاس درس مي شوند.

38) در جهان حداقل 300 هزار نفر زنداني عقيدتي وجود دارد.

39) هر سال دو ميليون دختر جوان و زن ختنه مي شوند.

40) در نبردهاي مسلحانه سراسر جهان 300 هزار سرباز کودک در حال جنگيدن هستند.

41) در انتخابات سال 2001 انگلستان 26 ميليون نفر شرکت کردند، در حاليکه همان سال و در جريان نخستين دور انتخاب Pop Idol انگلستان 32 ميليون انگليسي راي دادند.

42) ارزش مالي بازار فروش فيلم هاي پورنوگرافي در آمريکا ده ميليارد دلار برآورد مي شود.

43) هزينه تسليحاتي آمريکا 33 برابر بيشتر از هفت دولتي است که کاخ سفيد آنها را با لقب «دولت هاي قلدر» معرفي مي کند.

44) در دنيا 27 ميليون برده وجود دارد.

45) آمريکايي ها در هر ساعت 5/2 ميليون عدد بطري پلاستيکي را به جمع زباله ها اضافه مي کنند. يعني در عرض سه هفته مي توان با روي هم گذاشتن اين بطري ها با خطي پلاستيکي کره زمين را به کره ماه متصل کرد.

46) هر انگليسي روزانه به طور متوسط 300 بار در محوطه تحت پوشش دوربين هاي مدار بسته قرار مي گيرد.

47) 120 هزار زن و دختر جوان هر سال به خريداراني در اروپاي غربي فروخته مي شوند.

48) هر عدد ميوه کيوي که بوسيله هواپيما از زلاند نو به انگلستان حمل مي شود، پنج برابر وزن خود گاز گلخانه اي به جو زمين اضافه مي کند.

49) بدهي آمريکا به سازمان ملل متحد از مرز يک ميليارد دلار گذشته است.

50) احتمال بروز مشکلات رواني در فرزندان خانواده هاي فقير، سه برابر بيشتر از احتمال بروز همين مشکلات در کودکان خانواده هاي مرفه مي باشد.

نمایه کاربر
hadi
كارش درسته
كارش درسته
تماس:

پست توسط hadi » چهار شنبه 23 آبان 1386, 9:29 am

نمیدانم
پیوست ها
nemidanam.jpg
دکتر علی شریعتی
nemidanam.jpg (58.55 کیلو بایت) مشاهده 7359 مرتبه

معرفت از درخت آموز که سایه از سر هیزم شکن هم بر نمی دارد

نمایه کاربر
abri
آخرشه !
آخرشه !

پست توسط abri » چهار شنبه 23 آبان 1386, 3:45 pm

kheili ziba bod
:roll:

نمایه کاربر
abri
آخرشه !
آخرشه !

پست توسط abri » چهار شنبه 23 آبان 1386, 3:47 pm

انسان نقطه اي است بين دو بي نهايت . بي نهايت لجن و بي نهايت فرشته . بنگر به طرف کدام يک مي روي

ازلباس کهنه ات خجالت نکش از افکار کهنه ات شرمنده باش . انيشتن

نمایه کاربر
saviola
!
تماس:

پست توسط saviola » پنج شنبه 24 آبان 1386, 5:45 pm

میدونین!!

اقدام به خود کشی در خانوما چند برابر بیشتر از آقایونه!
اما!
اما
اما!!!!

خودکشی منجر به فوت در آقایون چندین برابر خانوماس!!!

ینی اگه 1000 تا خانوم خودکشی کنن 5 نفرشون میمیرن!
اما از آقایون اگه 100 نفر خودکشی کنن 30 نفرشون فوت میکنن!!!

نمایه کاربر
abri
آخرشه !
آخرشه !

پست توسط abri » پنج شنبه 24 آبان 1386, 5:52 pm

از کجا میدونی؟

نمایه کاربر
saviola
!
تماس:

پست توسط saviola » پنج شنبه 24 آبان 1386, 5:56 pm

استاد یکی از درسای عمومیمون دکتره!
تو پزشک قانونی کار میکنه!
اون می گفت! :D

درس جمعیت و تنظیم خانواده! :P

نمایه کاربر
abri
آخرشه !
آخرشه !

پست توسط abri » پنج شنبه 24 آبان 1386, 6:03 pm

جالبه!!

نمایه کاربر
abri
آخرشه !
آخرشه !

پست توسط abri » جمعه 25 آبان 1386, 3:43 am

یه چیز جالب دیگه

بعضی از مردها به جای اینکه یک کروموزم Y داشته دوتا دارن! دلیلش هم non disjunction در یکی از مراحل meiosis هستش...بگذریم...

استادمون می گفتش که یه تحقیق انجام دادن و پی بردن که از مردهای زندانی تعداد مردهایی که 2عدد کروموزم y دارن بیشتر از مردهایی است که 1 دونه کروموزم دارن(نرمالن)!!

به این نتیجه رسیدن که مردهایی که 2 عدد کروموزم Y دارن آی کیوشون پایینتر از بقیه مردهاست و راحت تر دستگیر میشن و تو دام پلیس می افتن!!!

به نظرم خیلی جالب اومد...حالا برید ببینین که چندتا کروموزم Y دارین!!!

:roll:

نمایه کاربر
saviola
!
تماس:

پست توسط saviola » جمعه 25 آبان 1386, 11:20 am

من اصلا کروموزوم ندارم!!

نمایه کاربر
TNZ
پادشاه
پادشاه
تماس:

پست توسط TNZ » جمعه 25 آبان 1386, 4:03 pm

پس ار بیخ تعطیلی :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
°°°°°°°°°|/
°°°°°°°°°|_/
°°°°°°°°°|__/°
°°°°°°°°°|___/°
°°° ____|___________
~~~\_SOMAYEH___//~~~
´¨¯¨`*•~-.¸,.-~*´¨¯¨`*•~-.¸,.

نمایه کاربر
saviola
!
تماس:

پست توسط saviola » جمعه 25 آبان 1386, 6:34 pm

نه از همه باهوش ترم!!
تو چی؟؟؟

نمایه کاربر
abri
آخرشه !
آخرشه !

پست توسط abri » جمعه 25 آبان 1386, 9:31 pm

ما خانوما که کروموزم Y نداریم

ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان