اعتقاد به تناسخ؛آری یا خیر؟

بحث علمي آزاد
ارسال پست
Nersi
آخرشه !
آخرشه !
محل اقامت: تهران

اعتقاد به تناسخ؛آری یا خیر؟

پست توسط Nersi » پنج شنبه 29 مرداد 1394, 12:40 pm

سلام،می دونم که خیلی وقته اینجا بچه ها مثه قدیم فعالیت ندارن.اما دوست دارم یه نظرسنجی در این موضوع داشته باشیم.از دوستانی که میان به بقیه هم خبر بدن که بیان این نظرسنجی رو انجام بدن.ممنون.
-----> :)

نمایه کاربر
hadi
كارش درسته
كارش درسته
تماس:

Re: اعتقاد به تناسخ؛آری یا خیر؟

پست توسط hadi » سه شنبه 27 بهمن 1394, 9:31 pm

من شخصاً به تناسخ اعتقاد ندارم (یا به عبارتی بهتر: دوست ندارم داشته باشم) چون برای من همین یک زندگی هم از خیلی لحاظ کافیه (اگر زیاد نباشه). ولی عدم موفقیت در اثبات چیزی، دلالت بر نفی اون پدیده نمی کنه و بنابراین دلیل محکمی برای ردش تا الان پیدا نکردم.

اگر چه با دوستی که اهل حق (یارسان) بود، مفصل در این باره بحث داشتیم و سوالات بزرگی در زمینه اعتقاد به تناسخ وجود داشت (و بر اثر بحث به وجود اومد) که توانایی پاسخگویی به اون (در این دوست ما و) در پیروان این مذهب وجود نداره که اگر مجالی بود اینجا مطرح می کنم سوالات رو در آینده.

معرفت از درخت آموز که سایه از سر هیزم شکن هم بر نمی دارد

Nersi
آخرشه !
آخرشه !
محل اقامت: تهران

Re: اعتقاد به تناسخ؛آری یا خیر؟

پست توسط Nersi » یک شنبه 19 دی 1395, 3:45 pm

hadi نوشته شده:من شخصاً به تناسخ اعتقاد ندارم (یا به عبارتی بهتر: دوست ندارم داشته باشم) چون برای من همین یک زندگی هم از خیلی لحاظ کافیه (اگر زیاد نباشه). ولی عدم موفقیت در اثبات چیزی، دلالت بر نفی اون پدیده نمی کنه و بنابراین دلیل محکمی برای ردش تا الان پیدا نکردم.

اگر چه با دوستی که اهل حق (یارسان) بود، مفصل در این باره بحث داشتیم و سوالات بزرگی در زمینه اعتقاد به تناسخ وجود داشت (و بر اثر بحث به وجود اومد) که توانایی پاسخگویی به اون (در این دوست ما و) در پیروان این مذهب وجود نداره که اگر مجالی بود اینجا مطرح می کنم سوالات رو در آینده.
من هم اعتقاد نداشتم ولي سه تا كتاب خوندم كه نظرمو عوض كرد. اين سه كتاب يه جورايي مستند هستش قابل استناده و نويسنده اش دكتر هست. اينكه پيروان مذهب نميتونن پاسخگو باشن والا من تو اين زمينه ادعايي ندارم ولي مذهب هاي ديگه هم ديدم نميتونن پاسخو باشن يا درست جواب نميدن!
-----> :)

ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان